Nyertes projektünk: Úton a blended rendszerű oktatás felé, online-offline jó gyakorlatok

Az Európai Unió támogatásával. \"Úton a blended rendszerű oktatás felé,  online-offline jó gyakorlatok\" (KA210-SCH-000051342)

A Cifra Palota Egyesület 2022 tavasza óta szoros együttműködést valósít meg két partnerszervezettel az InterRegio Fórum Egyesülettel és az Áprily Lajos Főgimnáziummal (Brassó, Románia).

AZ ERASMUS+ uniós program keretében elnyert támogatással az
„Úton a blended rendszerű oktatás felé, online-offline jó gyakorlatok” projektünk valósul meg.

Fő célunk, hogy a pandémia okozta hatásokat, melyek jelentősen érintik és terhelik a köznevelést (általános iskolai korosztály) a lehető legfelkészültebben és legnagyobb nyitottsággal kezeljük.

A három partnerszervezet fő célja felmérni a jelenlegi online-offline oktatás állapotát:

• milyen hatása van, ha a gyermek hosszú „otthontanulós online” oktatásból újra bekerül az offline (tantermi) közegbe.
  • A tananyag megfelelő elsajátításának hiánya hogyan követhető nyomon (otthoni dolgozatok, felmérések stb. hatékonysága).
  • A fejlesztés vagy tehetséggondozás online lehetőségei pedagógus oldalról, ill a differenciált oktatás lehetőségei blended módszerben.

/Blended módszer: a hagyományos tantermi oktatás módszereit kombinálják az internet és a digitális média által nyújtott lehetőségekkel/

A projektben az Áprily Lajos Főgimnázium pedagógusainak alkalmuk nyílik részt venni:

• 10 alkalmas digitális kompetencia fejlesztésen az InterRégió Fórum Egyesület szervezésében,
  • 10 alkalmas élménypedagógia workshopon a Cifra Palota Egyesület szervezésében.

A projekt során:

• sor kerül egy kérdőíves felmérés sorozatra és az eredmények kielemzésére (10 hónapon át tartó 2 szintű 3 lépcsős);
  • publikálásra kerül egy minden érdeklődő számára elérhető „Jó gyakorlatok kézikönyv”
  • a projekt végén egy záró konferencia disszeminációs céllal valósul meg.

A projekt közvetlen célcsoportja a projektbe kapcsolódott pedagógusok, közvetett célcsoport a diákjaik és a szüleik.

A projekt eseményeiről a továbbiakban ezen a felületen osztunk meg híreket.

Az Európai Unió támogatásával "Úton a Blended rendszerű oktatás felé, online-offline jó gyakorlatok" (KA210-SCH-000051342) Együttműködő partnereink: InterRegio Forum, Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó tanlet.classyedu.eu Classy Edu Saját tartalmak fejlesztése Adaptív tanulási tartalmak Élménypedagógia Kooperatív munkatér tananyagmodulfejlesztésre Erősségpedagógia Learning by doing: tapasztalati tanulás Sikerélmény Hibakultúra fejlesztése Egyéni tanulási ütem Gamifikáció, játékos interaktív motorok (Kolb-féle tanulési ciklus) Tananyagbázis: időt spórolhat meg a tanároknak